• Han Herreds Hestesportsklub
  • Han Herreds Hestesportsklub
  • Han Herreds Hestesportsklub

Log ind



Resultater for HHH-ryttere Udskriv

Herinde vil du kunne følge de resultater HHH-ryttere melder ind til championatet. Det er kun opnåede placeringer (altså sløjfer), der tæller med i championatet samt opnåede 0-runder i metode B0. Vinderen af championatet er den ekvipage for henholdsvis hest og pony, der har opnået flest point i løbet af året. Vinderne modtager en vandrepokal samt et gavekort. Der trækkes lod om yderligere 2 gavekort blandt de, der har indsent resultater for henholdsvis hestene og ponyerne.

VÆR OPMÆRKSOM PÅ, AT CHAMPOINATET ER OPGJORT MED RESULTATER TIL OG MED NOVEMBER 2011. RESULTATER OPNÅET I DECEMBER 2011, TÆLLER ALTSÅ MED NÆSTE ÅR. SÅ HUSK AT MEDTAG DEM, NÅR I SENDER IND FOR NÆSTE ÅR.

Resultater for 2011:

Rikke Larsen og Laban:

HHH d-stævne, LC2 dressur, 2. plads
HHH d-stævne, LD spring, 1. plads
Ridelejr 2011, 60-70 cm i spring, 3. plads
Farsø d-stævne, LC2 dressur, 1. plads
Farsø d-stævne, LC1 dressur, 1.plads
Klubmesterskaberne i spring, 3. plads
HHH Julestævne, ULB i spring, fejlfri
HHH Julestævne, 80-90 cm i spring, fejlfri

 

Rikke Schade Larsen og Amman:

HHH fastelavnsstævne, ULB i spring, fejlfri
HHH fastelavnsstævne, ULA i spring, fejlfri

Rikke Schade Larsen og Luna:

HHH julestævne, LC1 dressur, 2.plads

Maja F. Madsen på Buller:

HHH Klubmesterskab 9/10-11:LD1, 1. plads
FRI D-stævne 12/11-11: LD1, 1.plads
HHH Julestævne 10/12-11:LD1,1- plads

Maja F. Madsen på Star:

HHH Sponsorstævne 25/4-11: LD1, 1- plads

Sofie F. Madsen på Star:

HHH Klubmesterskab 9/10-11: LD1, 2. plads
HHH Julestævne 10/12-11: LD1, 1. plads

Emilie F. Madsen på Lango:

HHH Fastelavnsstævne 27/2-11: LC2, 62,73%
HHH Fastelavnsstævne 27/2-11: ULF, 0 fejl
HHH Fastelavnsstævne 27/2-11: ULE, 0 fejl
 
HHH Sponsorstævne 25/4-11: LC 2, 62,73%
 
1. plads, HHH D- stævne 30/4-11: LC2, 66,36%,  
2. plads NTR D-stævne 15/5-11: LC3, 64%,
NTR D-stævne 15/5-11: ULE, 4 fejl
 
Jetsmark udv. D 6/8-11: LC3, 62%
 
1. plads, Vrensted udv. D 21/8-11: LC3, 65,4%,  
Farsø udv. D 17/9-11: LC1, 62,08%
Farsø udv D 17/9-11: LC3, 61,25%
 
HHH Klubmesterskab 8/10-11: LC2, 60,9%
1. plads, HHH Minimesterskab spring 8/10-11 
HHH Klubmesterskab 9/10-11: LC3, 63,75%
 
1. plads, FRI D-stævne 12/11-11: LC3, 61,25%,  
 2. plads, HHH Julestævne 10/12-11: LC3, 62,5%,
2 x 0 fejl 2 x ULC, HHH Julestævne 10/12-11 
 

Emilie F. Madsen på Buller:

3. plads, HHH Klubmesterskab 8/10-11: LC2, 64,55%,

HHH Klubmesterskab 9/10-11: LC3, 60,83%

 

Mia Lindemann Jakobsen på Mayson:

Julestævne HHH 2010:

2x "fejlfri"/ spring

1. pl - "alle mod alle"/lc2

Klubstævne HHH 25.04.11

1. pl parridning/lc2

3.pl "alle mod alle"/lc3

Klubmesterskab HHH 2011

4. pl klubmesterskab/spring

3. pl klubmesterskab del 1/ lc2

Mie Torp på Frederik:

 

D-stævne, ULA – spring, 0fejl

D-stævne, ULA – spring, 0 fejl

Fastelavnsstævne, ULB – spring, 0 fejl

Fastelavnsstævne, ULA – spring, 0 fejl

Julestævne, ULB – spring – 0 fejl

Ridelejr 2011, LB – spring – 1. plads

Sponsorstævne, LC3 – dressur – 2. plads

C-stævne, LB** - spring, 4. plads

D-stævne, Holdspring, 2. plads

Julestævne, Redningsaktion – spring, 1. plads D-stævne, LB1 – dressur, 1. plads D-stævne, LB – spring, 1. plads D-stævne, LB – spring, 2. plads

 

Mie Torp på Torps Murphy:

Klubmesterskab - dressur, 3. plads

Julestævne, ULC –spring, 0fejl

D-stævne, LD – spring, 3. plads

D-stævne, LC – spring, 3. plads

C-stævne, LA1 – dressur, 3. plads

C-stævne, LB3 –dressur, 2. plads

Sponsorstævne, LB3 – dressur, 1. plads

D-stævne, LB2 – dressur, 2 plads

D-stævne, LB3 – dressur – 2. plads

Julestævne, ULC – spring, 0 fejl

Klubmesterskab, LB3 – dressur, 1. plads

Klubmesterskab, LA1 – dressur, 1. plads

D-stævne, BROR CUP 2011 – dressur , 1. plads (1. plads i begge adl.) D-stævne, LB1 – dressur, 1. plads D-stævne, LB2 – dressur, 1. plads D-stævne, LC – spring, 2. plads D-stævne, LD – spring, 3. plads D-stævne, LB* - spring, 3. plads

 

Mie Torp på Number One:

D-stævne, LB3 – dressur, 1. plads

C-stævne, LA3 – dressur – 3. plads

Julestævne, LA1 – dressur, 1. plads

D-stævne, LA1 – dressur, 2. plads

D-stævne, LA1, 2. plads

Klubmesterskab, LA1 – dressur, 1. plads

Klubmesterskab, LA3 – dressur, 1. plads

D-stævne, LA1 – dressur, 1. plads

D-stævne, LA2 – dressur, 1. plads

D-stævne, LA2 – dressur, 2. plads

Line Nørager Kristensen på Elmegaardens Akinos:

 

Skive Rideklub Hestedistriktsstævne Springning
Placering
 
2
 
7/4-2011
Moorsele CSIPJYCH internationalt st.
Placering
 
7
 
--
12
 
23/4-2011
Henriksdal landsstævne
Placering
 
16
 
--
17
 
--
/5-2011
DM i springning ved Schou & Skouboe
Placering
 
 
 
6
 
--
9
 
12/5-2011
CSIPJYCH Moorcle internationalt st.
Placering
 
7
 
4
 
--
16/6-2011
CSIO3* CSIOJY Drammen - Nations Cup
Placering
 
3
 
--
3
 
30/6-2011
CSIO-J/Y/P Nordic/Baltic Championship
Placering
 
7
 
 
 
 
9
 
 
12/8-2011
Sivebækgaard Landstævne
Placering
 
 
--
1
 
--
2
 
--
 
27/8-2011
Sportsrideklubben Silkeborg med DRF-mesterskab for hold
Placering
 
11
 
--
 
--
 
1/10-2011
Ikast Rideklub
Placering
 
12
 
--
 
8/12-2011
Danishe Derby Landsstævne landsstævne
Ma * springning Heste
5
 
 

Line Maria S. Holst på Jasmin:
Fristrup - 6/3-11: U-LF 0 fejl.
St. Restrup - 11-12/11:U-LE 0 fejl.
                       U-LE 0 fejl.
                       LC2 delt 3 plads.
Hyllebjerg - 19/6-11: U-LE 0 fejl.
HHH Klubmesterskab - 8/10-11: LC2 2 plads.
Aalestrup - 30/10-11: U-LE 0 fejl.
Farstrup - 13/11-11: U-LE 0fejl.  

Sabrina Korsbæk og Akallabêth

Klubmesterkab HHH
1. Plads LC2
1. plads LC3
1. plads Klubmesterskab spring

 

Pernille Lynge og Camprano

Hyllebjerg Rideklub, 19. juni
1. pl. LC2, 66,1 %
1. pl. LC3, 65,8 %

Ranum Rideklub, 25. og 26. juni
1. pl. LC1, 69,2 %
1. pl. LC2, 68,3 %

3. pl. LE spring, 4 fejl
2. pl. LD spring, 0 fejl i HR, 4 i omspr.

Ålestrup Rideklub, 3. juli
5-6 pl. ud af 15 startende i LE, 0 fejl.
2. pl. i LD 0 fejl

Nibe Cup Hest, 3. og 4. september
7. pl. ud af 30 i LC2, semifinale
6. plads samlet, indebærende LC3 finale om søndagen

8 fejl i LD spring
8 fejl i HR1 og disk i HR2 (grundet start inden signal)

Farsø Rideklub, 18. september
2. pl. LD, 4 fejl (kun 1 med 0)
1. pl. i LC med 0 fejl

Farstrup Rideklub, 24. og 25. september
2. pl. LD, 0 fejl
8. pl. ud af 17 i LC, 4 fejl

4. pl. ud af 6 i LD, 0 fejl i HR 8 fejl i omspr.
7. pl. ud af 11 i LC områdemesterskab, 8 fejl i HR1 og 4 fejl i HR2.

Klubmesterskaber HHH
1. pl. LB1, 66,3 %
1. pl. LB2, 63,3 %

Ålestrup den 29. oktober
LB2 nr. 5
LA1 nr. 10

Farstrup den 12. november
LC3 nr. 6
LB2 nr. 4

Fristrup rideklub, 26. og 27. november
LD nr. 4
LC nr. 10

LD nr. 6
LC nr. 4
Samlet mesterskab nr. 4

 

Mia Bang Larsen på Chacon
D-stævne, LC1 - dressur, 1. plads
D-stævne, LC2 - dressur, 1. plads
Intern klubstævne, U-LB - spring, 0 fejl - U-roset
Intern klubstævne, parridning - LC2 - dressur, 1. plads
D-stævne, LB1 - dressur, 2.plads
D-stævne, holdspring - LC, 2. plads
C-stævne, LB1 - dressur, 2. plads
C-stævne, LB1* - spring, 2. plads
Ridelejr stævne, LB2* - spring, 2. plads
C-stævne, LB1* - spring, 2. plads
C-stævne, U-LB2* - spring, 0 fejl - U-roset
C-stævne, LB2* - spring, 3. plads
D-stævne, U-LA2* - spring, 0 fejl - U-roset
Klubmesterskaber, LB1 - dressur, 1. plads
Klubmesterskaber, LB2 - dressur, 1. plads
Klubmesterskaber, springklubmesterskab - LC, 1. plads
Klubmesterskaber, samlet dressurmesterskab, 4. plads
C-stævne, LA**, 6. plads
C-stævne, LA*, 4. plads

Trine Henriksen på Alcarinquê
FRH, D-stævne 17/9 - 2011
1. plads LC1
2. plads LC2

HHH klubmesterskab 2011
2. plads LA-alle mod alle
3. plads samlet

 

Mathias Kloster på Coco Chanell
Sponsorstævne - 1. plads i LC1

Mathias Kloster på Magnus 
D-stævne JMR:
1. plads i LC-spring
19/3-2011:
nr. 2 i LC til D-stævne i Lerbæk.
først uplaceret i LB til D-stævne i Lerbæk
D-stævne HHH  2. plads i LC-spring
Sponsorstævne 1. plads i Voltespring
11+12/6-2011 - St. Restrup:
1. plads i LD-spring
1. plads i LC-spring
2. plads i LD-spring
Samlet vinder af RSR-cup 2011 i LD-højde
1. plads i lc2  i Farsø (17-18 sep)
 

Mathias Kloster på Triton
Farsø 17+18/9: 
1 plads i ld1
2. plads i lc2
Klubmesterskab: 3 plads i lc3
2 plads til NF championatdressur

 

Herunder alle opnåede resultater for 2010. For næste sæson, må I meget gerne melde resultater ind løbende

Mia Lindeman Jakobsen:

hermed mine resultater for placeringer, til championat :
HHH-julestævne-12.12.09-"alle-mod-alle"/LC2-nr 3.
NTR-klubst.-10.04.10-LC2-nr 1
HHH-fastelavnsst-27.03.10-"alle-mod-alle"/LC2-nr 1
HHH-udv klubst.-10.04.10-LC2-nr 2
HHH-klubmestersk.-02.10.10-LC2-nr 2
FORK-udv klubst.-06.11.10-LC3-nr 2
HHH-julest.-05.12.10-"70 cm"-fejlfri
HHH-julest.-05.12.10-"70 cm"-fejlfri
HHH-julest.-05.12.10-"alle-mod-alle"/LC2-nr 1

 

Rikke Kjeldsen på Camprano:

Thisted c-stævne 11-13/12-2009
La1 66,54% 5. plads

Hjallerup d-stævne 10/4-2010
La1 66,54% 4. plads
La2 64,5% 4. plads

Nibe d-stævne 18/4-2010
La2 64,5% 3. plads

Uggerhalne d-stævne 24-25/4-2010
La2 64,82% 1. plads
La2 63,79% 2. plads

HHH d-stævne 1-2/5-2010
La2 66,21% 1. palds
Lb1 holddressur 62,86% 2. plads
La2 67,59% 2. plads
La3 66,21% 3. plads

Morsø C-stævne 13-16/5-2010
La3 63,45% 2. plads

Mia Bang Larsen på Chacon:

Hornum Ulstrup (D-stævne):
Debutant spring: 0 fejl u-sløjfe
LD spring: 2. plads

HHH klubstævne (Fastelavnstævne):
LC3 - procentklasse: 60%, 2. plads.
LD spring: u-roset

Nordthy Rideklub D-stævne (Danske bankcup) 10-11 april:
LD spring: 4. plads.

Han Herredhestesportsklub 1-2. Maj
LC3: 67,92%, 1. plads
LC: 1. plads

Ridelejr-stævne 2010
LC/LB2**: 0 fejl

Nibe cup 2010, d. 11-12 september
LC spring, semifinale: 4. plads.

Hornum-Ulstrup d-stævne med områdemesterskaber:
LC(finale i områdemesterskaber): 3 plads.

FORK udvidet klubstævne 6-7. november:
LC: 2 plads.

 

Sabrina Korsbæk på Calhoun:

Fastelavnsstævne LB2 alle mod alle, den 27/3, 3. plads

D-stævne HHH, LB1 bredeklasse, den 1/5, 62,6%

D-stævne HHH, LB2 bredeklasse, den 1/5, 65,19% 1. plads

D-stævne HHH, LB2, den 2/5, 62,6%

D-stævne Nibe Cup, LB1 semifinalen, den 4/9, 58,52% 6. plads

D-stævne Nibe Cup, LB2 Finale, den 5/9, 58,00%

D-stævne Nibe Cup, LA1 ekstra klasse, den 5/9, 64,23% 2. plads

Resultater fra Maiken D. Pedersen, Muskas:

 

 

C-stævne Hjørring d. 31 januar;
Mb - B3: 4 fejl.
***B-PONY***
 
C-stævne Aalborg d. 14 februar;
La - B4: 0 fejl, 2. plads.
Mb - B4: 4 fejl (omspring).
 
C-stævne Lerbæk d. 7 marts;
LA - B4: 0 fejl, 2. plads.
MB - A: 0 fejl, 2. plads
***FJERDE 0-RUNDE***
 
C-stævne SAO d. 11 april;
LA1* - B4: 0 fejl, 1. plads.
MB1* - B4: 0 fejl, 5. plads.
***FEMTE 0-RUNDE, B-RYTTER***
 
C-stævne Morsø d. 13-16 maj;
LA1* - B4: 4 fejl.
MB1* - B4: 4 fejl.
LA2** - A: 4 fejl.
MB2** - B4: 14 fejl.
MB2* - B4: 4 fejl.
 
B-stævne Silkeborg d. 19-20 juni;
MB1* - A: 0 fejl, 2. plac.
MA1* - B4: disk.
MB2** DRF Wendy Stil Cup - S3: disk.
 
C-stævne Uggerhalne d. 15 august;
LA2** - B3: 12 fejl.
MB2** - B4: 6 fejl. (2 tidsfejl)
 
C-stævne Farsø, m. indiviuelt d. 4-5 september;
LA1* - B4: 18 fejl ( 6 tidsfejl)
LA2** individuelt mesterskab - B12:
1. hovedrunde - 0 fejl.
2. hovedrunde - disk.
 
C-stævne HHH, m. holdmesterskaber d. 18-19 september;
LA2** - A: 4 fejl.
MB2** - B3: disk.
----------------
LA** Holdmesterskab - B12: 3. plads (1. uplac.)
 
B-stævne, SAO d. 5-7 november;
MB2** - B4: disk.
MA1* - A: disk.
-------------
LA2** - A: 8 fejl.
MB2* - B4: 16 fejl.
 

Resultater fra Maria G. Larsen, Cianti

D- stævne – Langholt d. 17/10 La1 69,62 % – 1.plads
D- stævne – Langholt d. 17/10 la2 67,59 % - 1.plads
C-stævne – Brønderslev d. 5/11 la1 61,15 %
D- stævne – Nibe cup d. 05/09 la1 67,31 – 1.plads
D- stævne – Nibe cup d. 05/09 lb2 57,78 %
D- stævne – Nibe cup d. 04/09 la1 53,46 %
D- stævne – Nibe cup d. 04/09 lb1 66,30 % - 1.plads
NIBE CUP SAMLET 1. PLADS
Klubmesterskab i HHH la1 67,69 %
D- stævne – klubmesterskab lb3 63,85 %
D- stævne – Uggerhalne – 64,16 %
D- stævne – Uggerhalne lb1 54,07 %
D- stævne – Brønderslev lb3 63 % - 2.plads
D- stævne – Brønderslev lb2 63,33 % - 1.plads
Klubmesterskab i Brovst – lb1 66,67 % - 2.plads
D- stævne – Brovst – lb2 – 64,45 % 2.plads
D- stævne – Brovst - la1 – 67,70 % 1. plads
D- stævne – Nejst- lb2 – 62,59
D- stævne – Nejst lb1 – 58,52 %
D- stævne - Ranum Lb1 – 66,3 % - 2.plads
D- stævne – Ranum lc2 – 67,8 % - 1.plads
D – stævne – Brønderslev – lc2 - 66,52 % - 1.plads
D – stævne Brønderslev – lc1 – 65,83 % - 1.plads
D – stævne HHH – 64,44 % - 2.plads
D – stævne HHH – 69,57 % - 2. plads
KOMMENDE STÆVNER
C- stævne – Langholt rideforsamling – la1 og la2
C – stævne – Hjallerup – la2

Mathias Kloster har meldt følgende resultater ind for starter på Magnus:

D-stævne, St. Restrup 21/8: LD spring, 1. plads

D-stævne, Nibe Cup fejlfri U-LD

C-stævne, HHH 19/9, LC spring, 3. plads

D-stævne, Farstrup 7/11, LD spring, 2. plads

 

Mathias Kloster har meldt følgende resultater ind for starter på Sir Edgar: 

D-stævne HHH, 1/5, LD spring, 1. plads

D-stævne HHH 2/5, LC spring, 2. plads

D-stævne, Nibe Cup, 1. uplacerede i spring

Senest opdateret: Søndag, 18. december 2011 11:45
 

Statistik

Indholdsvisningshits : 597662
RocketTheme Joomla Templates