Sponsorstævne 2015 Udskriv

Søndag d. 14/6 2015 afholder HHH endnu engang sponsorstævne :-)

Lister og tider er opdateret på live.rideforbund.dk d. 13/6

Hold til kommando:

HOLD 1: Sigrid - Nikoline - Laura: klokken 12.30

HOLD 2: Solveig - Andreas - Gunvor: klokken 12.45

HOLD 3: Gry - Nete - Christian: klokken 13.00

HOLD 4: Mikala - Liva: Klokken 13.15

 

Kontrakter til stævnet findes her: www.hh-hestesportsklub.dk/images/stories/media/filer/kontrakt%20til%20sponsorst__vne%20%20hhh%202015.docx

Listen er OPDATERET d. 11/6 - 23.00

Tider ligger nu på live: live.rideforbund.dk/staevne.php


Herunder kan ses en liste med deltagere samt sponsorer - rytterne bliver listet ved tilmelding, sponsorer efterhånden som kontrakterne bliver afleveret:

Indsamlet beløb med de kontrakter, der er afleveret samt minimunsindskud fra resten: 30.000 kr :-)

Rytter Hest Klasser Sponsorer

Samlet
beløb

Trine Henriksen Alkarinque LA4+6

Trine Henriksen
Sanden Bjerggaard Hotel & Kursuscenter
Anders Henriksen

 8300
Camilla Moberg Tiamo
Gigi Khan
Jestis De Bono
Spring x2
LC1
LA1+2
2H Kontor-assistance
FJ-Press, Fjerritslev
Lissi Nelson
Morten Jakobsen
Kim Olsen 
Michael Christensen
HM90 - frisk fisk fra Thorupstrand
Bo Olsen
Camilla Moberg
Christina Stenbæk
Niels Olsen
Per Kristensen
Hans Holm
Restaurant Starkær
 3000
Inge Vella Smedegårdens
Lambada
LA3 + 5 Morsø Slagteri
Restaurant Starkær
Familie & Venner
Line Nørager
Lone Nørager
Dorit Kjeldsen
2700 
Charlotte Jensen Gazella Frieserly

Bare Back
Bare Back
TREC

Vibeke Thomsen
Ulla Jensen
Pernille Jensen
Charlotte Jensen
Casper Thomsen 
700
Mikala A. Pedersen Innis Kit Top Kommando
LD1
Karin & Henning Agesen
Susanne Jensen
Lars Agesen Pedersen
Inge & Rasmus Brun Bjerre
Anne Dorte & Thomas Agesen Pedersen
Iris & Steen Agesen Pedersen
Thorkild Christensen 
850 
Aia Madsen Star LD1    
Liva Lund Lotte LD1    
Louise Henriksen Putte Bare Back
TREC
Spring
Skurrotterne
Det Danske Madhus
Fam. Henriksen 
610 
Louise Sommer Merle Halsnæs LD1
LD2
Stutteri Møldrup
Karina Thygesen
 200
Anna Sofie K. Andersen Campari Spring
Spring
FA Byg
Bente Andersen
Jens Martin Nielsen
Majbrith Kratup Nielsen
Kennet Andersen
Kirsten & Henrik Nielsen 
1100 
Christina Stenbæk Dagrun TREC
Øltölt
 Camilla Moberg
Tommy Davidsen
Tine Bilgram
Thor Stenbæk
William Stenbæk
 1100
Solveig R. Rasmussen Lotte Kommando Jesper B. Rasmussen 250
Ditte Davidsen Lyfting 4.5    
Sigrid Gunnersen Musse Jensen Kommando Leander Bundgård-Nielsen
Venner+familie
Ellen & Per Sørensen
Dorit Kjeldsen 
 1965
Anna Sønderstrup Sabina LD1
Spring
   
Nikoline Sønderstrup Lotte Kommando    
Maria Sørensen Laban TREC  Dorit Kjeldsen 100 
Malene Jensen Nattfari Tölt
4.5
Hans Holm 200 
Dorte Jakobsen Freyja

Bara

Tölt
4.5

Øltölt

FJ-Press, Fjerritslev
Renés Vin & Grønttorv, Fjerritslev
Morten Jakobsen
Lissi Nelson
Claus V. Essen
Dorte Jakobsen 
 1250
Louise Klit Sigga Tölt    
Emma Larsen Zæsar Spring
Spring
Højdespring
Torben Larsen
Charlotte Holst 
 
Julie Larsen Putte Lars Spring
Spring
Højdespring
Dorte Larsen
Charlotte Holst 
 
Lærke Mose Mulan LC1
Parridning
Sanne Nicolaysen
Las H. Mose
400 
Sofie Christensen Bailey LC1
Spring
Spring
Mor & far
Farmor
Mormor & Bedstefar
300 
Karen Lund Miss Nichito Spring
Spring
 Fam Lund & Bertelsen 1000 
Lærke Kristensen Anastacia Bare Back
Bare Back
 Dorthe Hansen 200 
Nanna M. Jensen Max LC2
LB1
Fam. Jensen   
Christian Hald Cassøe Topsi Kommando
LD1
   
Kristine Fjordbak Jensen Mist 4.5 Sebastian Fjordbak  250 
Signe Gyldenløve Frenja Parridning    
Emilie F. Madsen Margo Lux LA5
LA5
   
Mille Hjørnet Jensen Polle LD1 Rene's Vin og Grønt, Fjerritslev
FJ-Press, Fjerritslev
300
Andrea Mortensen Lotte LD1 Mette Mortensen 200
Nanna Stahl Lotte LC1    
Maja F. Madsen Buller LB1    
Carina Madsen Stjerne  Tölt
4.5 
   
 Julie Kjærgaard Jensen Sultan  LD1     
Gry Rask  Star  Kommando     
Marie Drejer  Ferdinand  Spring
Spring 
   
Josefine Kloster  Vestergårds Triton  LC1
Parrid 
Højdespring
   
Nete Lili Gjettermann  Lotte  Kommando
LD1 
 Anders Olsens Grusværk
HM 35 Snøvsen
 300
Gunvor Gjettermann  Innis Kit Top  Kommando   Anders Olsens Grusværk
HM 35 Snøvsen
 200
Ella Gjettermann  Odin Spring
Højdespring
TREC
 Anders Olsens Grusværk
HM 35 Snøvsen
 400
Andrea Brix Faarbæk  Lotte  LD1  Susanne Brix Faarbæk   
Pernille Kragh Damsgaard  Frodo India  TREC   Pernille Damsgaard 100 
Mia H. Mikkelsen  Christian  Parrid
Spring
Højdespring 
   
Signe Marie Andersen  Vakur fra Legind  TREC
4.5 
   
Emil Jensen  Buller  Spring     
Andreas Rasmussen  Polle  Kommando  Fam. Rasmussen  200 
Signe M. Andersen  Kvik fra Glyngøre  Tølt     
Ida Holst  Rakel  Højdespring     
Ida Holst  Bo  Højdespring     
Lone Bentsen  Moldi  Tölt
4.5 
Lone Bentsen
Lonni Vandborg 
300
Ellen French Henriksen  Amigo  LD1     
         
         
         
         
         
         

 

 

Senest opdateret: Lørdag, 13. juni 2015 21:14