• Han Herreds Hestesportsklub
  • Han Herreds Hestesportsklub
  • Han Herreds Hestesportsklub

Log ind



Tidsplan og program til julestævne Udskriv

Julestævne 2010

Foreløbig tidsplan og program - der kan komme mindre ændringer i løbet af ugen.
Hvis du ikke har fået dig meldt til, så kan det stadig nåes. 


LD1B                          10.00
LC1B                          11.00
Alle mod alle               12.00
parridning                   13.45
kommandoridning       14.15
redningsaktion            15.00
spring                         15.20

Foreløbigt program kan ses ved at trykke på "læs mere"

LD1 B
Start kl. 10.00

starttid startnr rytter hest
10.00 1 Catrine Helleberg Pauline
10.10 2 Sonja Thorsen Sultan
10.20 3 Mathias Kloster Coco Chanell
10.25 4 Chrestine Hansen William
10.30 5 Maja Madsen Star
10.35 6 Mette Knudsen Astral


LC1 B
Start kl. 11.00

starttid startnr rytter hest

11.00 1 Julie Godiksen Edgar
11.10 2 Kristine Sønderhaven Traissy
11.20 3 Mathias Kloster Coco Chanell
11.30 4 Charlotte Sønderhaven Dixie
11.35 5 Nina A. Jensen Kalypso




Alle mod alle - procentklasse
Start kl. 12.10

starttid startnr rytter hest klasse
12.10 2 Rikke Larsen Milene LC2
12.20 3 Mathias Kloster Magnus LC2
12.30 4 Lærke Kristensen Laban LC2
12.40 5 Mia Fruergaard Ciantine ?
12.50 6 Mie Torp Torps Murphy LB2
13.00 7 Nina A. Jensen Kalypso LC2
13.10 8 Rikke Larsen Amman LC3
13.20 9 Emilie Madsen Lango ?
13.25 10 Mia Jakobsen Mayson LC2

LC1 B parridning
Start kl. 13.45

starttid startnr rytter hest
13.45 1 Ida Eghoff Big Point
2 Mia Fruergaard Ronja
13.55 3 Karina Kristensen Filido
4 Jeanette Larsen Robin

Kommandoridning
Start kl. 14.15

starttid startnr rytter hest Hold
14.15 1 Mia Halkjær Mikkelsen Lady 1
2 Emma H. Andersen Kit Top 1
3 Josefine Kloster Holger 1
4 Julie Svit Pedersen Star 1
14.30 5 Ella Erika Gjetterman Kit Top 2
6 Simon Larsen William 2
7 Anne Louise Larsen Polle 2
8 Astrid Sørensen Star 2


Redningsaktion
Start kl. 15.00

starttid startnr rytter hest
15.00 1 Mie Torp Frederik
2 Karina Kristensen Filido
Jeanette Larsen Robin


spring - alle mod alle
Start kl. ca. 15.20

starttid startnr rytter hest højde
15.20 1 Mia Fruergaard Ciantine ?
2 Ida Eghoff Big Point 60
3 Camilla Moberg Linus 100
4 Kristine Sønderhaven Traissy 50
5 Mathias Kloster Magnus 80
6 Charlotte Sønderhaven Dixie ?
7 Ida Eghoff Tarzan 50
8 Rikke Larsen Amman 70
9 Lærke Kristensen Laban 80
10 Mie Torp Torps Murphy 80
11 Mie Torp Frederik 90


Der kan tilkøbes omgange for 20 kr. Maks 3 gennemridninger pr. ekvipage. Man kan blive placeret 2 gange
Det er muligt at gennemride banen højere end første gennemridning
 

Senest opdateret: Tirsdag, 30. november 2010 22:40
 

Statistik

Indholdsvisningshits : 664642
RocketTheme Joomla Templates